Zaproszenie na Study Tour po Lubelszczyźnie

Study Tour – Lubelszczyzna – edycja 2 rozszerzona
Lublin – Zamość – Budy – Krasnobród – Guciów – Zwierzyniec – Szczebrzeszyn – Włodawa – Sobibór – Chełm – Kozłówka – Puławy – Kazimierz Dolny nad Wisłą – Hrubieszów – Krasnystaw – Krupe
2-7 marca 2024 – 6 dni

 

0 Dzień – piątek – 1 marca 2024Przyjazdy uczestników do Lublina, zakwaterowanie, możliwe wspólne wieczorne spotkanie
Rekomendowany hotel B&B Centrum Lublin, ul. Dolna 3 Maja 7, Lublin

1 Dzień – sobota – 2 marca 2024 – Hrubieszów – Krasnystaw – Krupe
Wczesne śniadanie w hotelu – ten dzień będzie dynamiczny – z uwagi na km i czas dostępności atrakcji
7.00 – wyjazd spod hotelu do Hrubieszowa. Już w autokarze  powitanie gości rozdanie materiałów, omówienie programu Study Tour i wiele innych opowieści o regionie.
9.00 – Zwiedzanie Muzeum im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, historia regionu, prezentacja oferty Osady Gotów w Masłomęczu – największa atrakcja archeologiczna na Lubelszczyźnie; Spacer po mieście, w tym 13-kopułowa cerkiew prawosławna pw. Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny (w miarę dostępności).
12.00 – wspólny obiad na mieście i przejazd do Krasnegostawu
Ok. 14.00 – Zwiedzanie Krasnegostawu, dawnego grodu Jagiełły i siedziby biskupów oraz niesamowitego Muzeum regionalnego, w tym tradycje chmielaków krasnostawskich, dawny kościół Jezuitów – dziś rzym-kat. p.w. Franciszka Ksawerego, Rynek; klęczące drzewo, Przejazd na fotostop do Krupe – malownicze, renesansowe ruiny zamku Orzechowskich. Wieczorny powrót do Lublina. Kolacja we własnym zakresie – wspólna integracja  Nocleg.

2 dzień – niedziela – 3 marca 2024 – Kozłówka – Puławy – Kazimierz
Śniadanie w hotelu.
8.45 – wyjazd spod hotelu. Przejazd do Kozłówki – zwanej wersalem Polski – najpiękniejszy pałac barokowy na Lubelszczyźnie, spuścizna ordynacji Zamoyskich. Zwiedzanie wnętrz (podział na grupy 10.15 i 10.30), ogrodu i kaplicy pałacowej. Przejazd w stronę Puław. Ok. 13.00 Zwiedzanie pałacu z przewodnikami muzealnymi. Historia Czartoryskich i pierwszego muzeum w Polsce. Prezentacja oferty Muzeum. Spacer po parku ze słynna świątynią Sybilli i Domkiem Gotyckim. Następnie czeka na nas Kazimierz Dolny nad Wisłą.
Ok. 15.00 Wspólny obiad w Kazimierzu. Spacer po mieście i wąwozach, m.in. Rynek, Kamienice Przybyłów, Fara, dawny rynek żydowski i cmentarz. Korzeniowy dół. Wyjazd z Kazimierza do Lublina.
Wieczorna integracja i opowieści turystyczne  Kolacja we własnym zakresie i nocleg.

3 dzień – poniedziałek – 4 marca 2024 – Lublin 

Stolica regionu, miasto ze Znakiem Dziedzictwa Europejskiego. Lublin to wspaniałe miasto z bogatą historią. To tu w 1569 roku została podpisana Unia Polsko-Litewska. Za to wielkie wydarzenie o europejskim znaczeniu miastu przyznano Znak Dziedzictwa Europejskiego. Przyznano go trzem miejscom w Lublinie za pamięć historyczną i umacnianie tożsamości: Kaplicy Trójcy Świętej, Bazylice i Klasztorowi Ojców Dominikanów oraz pomnikowi Unii Lubelskiej. Poznamy te ważne miejsca.
Śniadanie w hotelu.
9.00 spotkanie przed wejściem do Zamku Lubelskiego (Muzeum Narodowe w Lublinie, ul. Zamkowa 9).
Spotkanie z przedstawicielami Muzeum Narodowego w Lublinie – prezentacja oferty, w tym już stałej wystawy o Tamarze Łempickiej. Wejdziemy również do Kaplicy Trójcy Świętej. Następnie historia dawnej dzielnicy żydowskiej, latarnia pamięci, a przez Bramę Grodzką dostaniemy się na Stare Miasto, legendy lubelskie przeprowadzą nas przez Plac po Farze, Rynek, Trybunał, Kościół Dominikanów, poprzez kamień katowski aż do Archikatedry.
Plac Litewski, dawne pałace magnackie (w jednym z nich proklamowano rząd niepodległościowy roku 1918, a teraz mieści się tu Muzeum Ziem Wschodnich. Zobaczmy pomnik Unii Lubelskiej, fontanny multimedialne i przeniesiemy się na chwilę do Wilna.

14.00 wspólny obiad na deptaku
15.00 Spotkanie w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej, który jest prowadzony przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. Zajął 1. miejsce w konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w najwyższej kategorii ośrodków czterogwiazdkowych. Materiały o regionie.
16.00 Muzeum cebularza – każdy region ma swój przysmak, więc każdy z nas zrobi własnego cebularza i pozna jego historię  Czas wolny.
18.00 Na zakończenie dnia poznamy turystyczną trasę podziemną w Browarach Perła (degustacja).
Kolacja we własnym zakresie, wspólne rozmowy i integracja.
Powrót do hotelu i nocleg.

4 dzień – wtorek – 5 marca 2024 – Sobibór – Włodawa – Chełm

Śniadanie w hotelu.
8.00 – wyjazd autokarem. Ten dzień to północ Lubelszczyzny,
9.30 zwiedzimy Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze. Niemiecki Nazistowski Obóz Zagłady (1942–1943), następnie pojedziemy do Włodawy, miasta pogranicza na Bugu, słynącego z festiwalu Trzech kultur; dawne życie Żydowskiego Sztetlu zaprezentuje nam właśnie odrestaurowany Zespół Synagogalny we Włodawie (muzeum).
Ok. 12.30 Przejazd do Chełma – powiew wschodu
Ok. 14.00 Wspólny obiad. Prezentacja Browaru Kozak.
15.30 Zwiedzanie słynnych na całą Europę Podziemi Kredowych i spotkanie z duchem Bieluchem oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem w tym: Rynek, dawna Synagoga, Górka Chełmska z jednym z najsłynniejszych sanktuariów. (Stalag 319 i osiedle Dyrekcja, dawny budynek PKWN – objazd). Wieczorny powrót do Lublina. Integracja, kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

5 dzień – środa – 6 marca 2024 – 2024 – Roztocze

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie.
7.45 – spotkanie w recepcji Hotelu i wyjazd w stronę Zamojszczyzny (rekomendujemy zabrać suchy prowiant na drogę) Objazd terenowy z przewodnikiem po najciekawszych zakątkach Roztocza: Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Guciów, Krasnobród, Jozefów przy ładnej pogodzie, a na zakończenie dnia zwiedzanie nowej atrakcji Lubelszczyzny: Archipelagu Roztocze i prezentacja miejsca – nasze „przyrodnicze centrum Kopernika” i park miniatur kresowych.
Przejazd do Zamościa na nocleg – Hotel Polak. Obiadokolacja. Integracja.
W ciągu dnia wspólny obiad. Dla chętnych wieczorny spacer do Zamojskiej Rotundy – dawna działobitnia i miejsce kaźni mieszkańców ziemi zamojskiej.

6 dzień – czwartek – 7 marca – 2024 – Zamość

Śniadanie w hotelu.
8.30 Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta wpisanego na listę UNESCO, najważniejsze atrakcje, podziemna trasa turystyczna w Bastionie VII,

 

mury danej twierdzy, Rynek Wielki, Solny, Wodny, Akademia Zamoyska, Katedra, pomnik hetmana, Synagoga. Prezentacja atrakcji turystycznych Zamościa.
Ok. 13.00 – odjazd w drogę powrotną. Możliwość wyjazdów z Zamościa (PKS lub pociąg) lub z Lublina, autokar podjedzie na Dworzec PKP i

Dworzec Lublin (autobusowy: nowy i stary).

Pożegnanie

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od dostępnych rezerwacji!!!

W pomoc przy organizacji Study tour zaangażowały się następujące podmioty:
Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna Lublin, Informacja Turystyczna w Lublinie, Muzeum Narodowe w Lublinie, Muzeum Regionalne w Hrubieszowie, Urząd Miasta Zamość, MOSIR Chełm, Archipelag Roztocze Andrzej Kudlicki, Perła Browary Lubelskie, Muzeum w Kozłówce, Muzeum Czartoryskich w Puławach, Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, B&B Hotel Lublin, Hotel Polak, Tur-Ban Tomasz Banach, Edu Tour Turystyka i Edukacja Klaudia Giordano, Świat Podróży Marek Orzeł

Dziękujemy!!!

Cena: 680 zł /osoba lub 165 euro /osoba – na 45 osób *

*cena uwzględnia zniżki dla study tour: symboliczne lub bezpłatne: wejścia do obiektów oraz pracę przewodników muzealnych i terenowych, obsługa pilota gratis.
Cena zawiera:
– transport, parkingi;
– ubezpieczenie NNW;
– TFP, TFG;
– usługę pilota, przewodników miejskich i muzealnych według programu (w obiektach muzealnych w: Sobiborze, Włodawie, Krasnystawie, Chełmie, Hrubieszowie, Kozłówce, Puławach, Lublinie, Zamościu i okolicy);
– zestawy tour guide do oprowadzania;
– bilety wstępów: Muzeum Regionalne w Hrubieszowie, Muzeum Regionalne w Krasnymstawie, Muzeum w Kozłówce, Muzeum Czartoryskich w Puławach, wąwóz korzeniowy, Kaplica Trójcy Świętej na Zamku w Lublinie, Trasa turystyczna Browarów Perła, Muzeum cebularza warsztaty wyrobu cebularza, Archipelag Roztocze, zagroda Guciów, datki na kościoły i cerkiew, Bastion Zamość, Synagoga w Zamościu, Podziemia Kredowe w Chełmie, Krasnobród sanktuarium)
– 5 obiadów; ( 1 obiadokolacja, 1 śniadanie w Zamościu w cenie hotelu Polak),
– organizacja i podatki, w tym vat;
HOTELE:
dla chętnych mamy do dyspozycji hotel z wynegocjowaną ceną na study tour:
– 135 zł /doba/osoba ze śniadaniem w pokoju 2-osobowym TWIN/DBL (za pokój 270 zł)
Hotel B&B – w ścisłym centrum miasta , hasło: EDU TOUR – Study Tour
https://www.hotel-bb.com/pl/hotel/lublin-centrum
– prosimy podać w zgłoszeniu na study tour chęć noclegu w hotelu – meldować można się już od 1 marca (od piątaku); ja utworzę rooming list w zależności od liczby noclegów, którą Państwo wybiorą w hotelu, postaram się dobrać wszystkich maksymalnie ekonomicznie; listę przekaże do hotelu, każdy uczestnik już na miejscu melduje się samodzielnie; hotel wystawi fv według danych, które podacie Państwo w zgłoszeniu.
– parking bezpłatny dla uczestników study tour – prosimy podać kto z Państwa będzie potrzebować
– pokój singiel – 210 PLN – pokój trzyosobowy – 365 PLN (za pokój)
W Zamościu śpimy w hotelu Polak – ja dokonam także rezerwacji dla całej grupy;
cena 165 zł/osoba HB

Serdecznie zapraszamy do poznania Lubelszczyzny 
Klaudia Giordano w imieniu całego teamu
kontakt@edu-tour.pl
tel. 691 516 727